24-06-2017 02:54
Nawigacja
Facebook
Nasz kanał YouTube
Najnowszy film
Najnowszy album
D'Artagnan i trzej muszkieterowie
Losowa Fotka
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

28 kwietnia w szkole podstawowej odbył się apel przygotowany przez klasę VI b i zespół wokalny poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Dzień Europejski klas I-III

7 kwietnia odbył się Dzień Europejski klas I-III. Tym razem tematem były Czechy.

Tydzień Patrona

W dniach 20-24 marca w szkole podstawowej odbywał się Tydzień Patrona, w ramach którego ucznowie brali udział w konkursach poświęconych patronowi. Podsumowanie tych wydarzeń nastąpiło podczas apelu, na którym przybliżono  życiorys patrona, tym razem po śląsku.

Dzień Kobiet

8 marca uczniowie wszystkich klas wzięli udział w apelu z okazji Dnia Kobiet. Poszczególne klasy przygotowały występy artystyczne i wiersze dla kobiet pracujących w szkole. 

Jasełka

22 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali Jasełka. Tym razem były one oparte na tekstach ks. Jana Twardowskiego.

Kuba Cup


21 grudnia
w Zespole Szkół w Truskolasach odbył się jubileuszowy 10. Kuba Cup.

Wizyta stypendystki Fulbrighta

21 grudnia gościliśmy stypendystkę amerykańską, która przyjechała z prezentacją poświęconą tradycjom bożonarodzeniowym. Było to możliwe dzięki nawiązaniu kontaktu z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta.
Uczniowie gimnazjum i starsi uczniowie szkoły podstawowej dowiedzieli się, jak wyglądają święta w Stanach Zjednoczonych, jakie są typowe potrawy, świąteczne dekoracje i czym różnią się amerykańskie święta od polskich. Na zakończenie uczniowie w grupach rozwiązywali quiz dotyczący omawianych treści.

Dzień Górnika

4 grudnia uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią panią Mirosławą Ball przygotowali program artystyczny poświęcony św. Barbarze i górnikom, który zaprezentowali na mszy św. z okazji Barbórki.

Apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

14 listopada uczniowie klasy VIa oraz zespołu wokalnego zaprosili klasy starsze na apel poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali najbardziej znane pieśni z okresu walki o niepodległość.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada młodzież Zespołu Szkół wystąpiła z montażem słowno-muzycznym podczas mszy patriotycznej w kościele parafialnym.

Spotkanie z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem

7 listopada uczniowie klas I-III spotkali się z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem

Ślubowanie pierwszoklasistów

29 października odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Parada Świętych

28 października w naszej szkole obyła się druga edycja PARADY ŚWIĘTYCH. Przez kilka godzin w naszych klasach i po korytarzach wędrowali bardziej lub mniej znani mieszkańcy Nieba. Zaroiło się od anielskich duchów, była Święta Rodzina a także patronowie różnych zawodów i profesji. Aby poznać wyniki konkursu, kliknij na "Czytaj więcej".

Dzień Edukacji Narodowej

13 października Samorząd Uczniowski przygotował inscenizację z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W humorystyczny sposób przedstawiono trudy zawodu nauczyciela. Tutaj króciutki filmik z tego występu.

Apel poświęcony II wojnie światowej

5 października, w rocznicę bitwy pod Kockiem, uczniowie klas piątych oraz harcerze przygotowali apel poświęcony II wojnie światowej.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Wakacje w swojej części artystycznej przywitali gimnazjaliści.

Pożegnanie klas szóstych

23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy klasy szóste. Nastąpiło przekazanie sztandaru piątoklasistom.

"Jak nie czytam, jak czytam"

10 czerwca w ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam" odbyło się na placu szkolnym wspólne czytanie, zapisywanie tytułów ulubionych książek i rysowanie obrazków związanych z lekturą. 

Biesiada Ligoniowska

5 czerwca odbyła się Biesiada Ligoniowska. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w popisach wokalnych, instrumentalnych, recytatorskich i tanecznych.

Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Projekty unijne


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.13 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 186,264 unikalne wizyty